Ankaranın En İyi Falcısı, Falcı Ebru Alev - Ebru'nun Konağı

 
ankara fal, ankara falcı su ve kahve falı ankaranın en iyi falcısı, medyum ebru alev

MEDYUM NEDİR

Kökeni Fransızca olan Medium kelimesi güzel türkçemizde Medyum olarak telaffus edilir. Medyum terimi spirit sözlüklerde "dünyadaki bedenini terk etmiş ruhlarla irtibat kurarak onlardan aldıkları tesirleri çeşitli tezahürler halinde dünyaya yansıtan, psişik bakımdan duyarlı (hassas) kimselere (zihinsel medyumlar) veya herhangi bir ruhsal irtibat sözkonusu olmaksızın paranormal fenomenler ortaya koyabilen özel yeteneklere sahip kimselere (fiziksel medyumlar) verilen ad" olarak tanımlanır.

Metafiziksel düşünce yapısı içinde spiritualizm, tinselcilik, metafizik düşünce, ruhlara inanma, ruhanilik, ispritizma medyum için ilgi alanı dahilindedir.

Görünüşte tabiat üstü birtakım yollardan gerçek bilgi algılayabilen daha dar anlamda ise ruhlardan haber alabildiği kabul edilen kişidir. Eski çağlardan beri cinler ve ruhani varlıklar medyumların aracılığı ile duygu ve düşüncelerini açığa vurur. Ortadoğuda Hindistan ve Tibet de ruh çağırma seanslarıyla ilgilenen birçok medyum vardır. Batı Avrupa da medyum içinden gelen bir sesi dinlemek ve bilimsel araçlarla duyulmasına imkan olmayan bilgi unsurlarını alabilmek için dikkatini bir konuda yoğunlaştıran bir kimsedir. Kısaca görünüşteki bir süreç ( Trans haline geçme, yoğunlaşma ) ancak bir vasıtadır.

Dediğimiz gibi burda önemli olan bir şekilde, bilinmeyenden haber almak, gizli olanı ortaya çıkarmak olduğu için çağlar boyunca medyumlar ilgi odağı olmuştur.

Fal genelde ya bazı alet ve vasıtalarla ya da bazı yöntemlerle tahminlerde bulunma, içinde bulunulan zamanla ve gelecekle ilgili yorumlar yapma işi şeklinde tanımlanmaktadır. Gerek bazı genel konularda gerekse şahsi konularda geleceği öğrenme isteği falı pek çok insan için geçmişten günümüze kadar vazgeçilmez kılmıştır.gelecekten haber almak, uzaktaki kişinin durumunu öğrenmek başta olmak üzere pek çok şey için fala bakılır veya baktırılırdı. İslamiyet'te günah olmasına rağmen İstanbul hanımları "Hz. Fatma, Hz. Ali savaştayken kahve falına bakmış" diyerek sıklıkla fala meyletmekteydi.

Tarot

Yaşam çoğumuza belirsizliklerle dolu gibi görünür. Belirsizlik en zayıf anımızda içinden çıkamayacağımız bir hal alır. Kafamızdaki sorular çoğalır, çember daralır. İşte böyle zamanlarda kendimize bir yol gösterici ararız. Tarafsız, güvenilir, bir dost... Bizi nelerin beklediği konusunda uyaracak hedeflerimize en doğru yoldan bizi ulaştıracak gerçek mantığı ararız. Hepimiz merak etmez miyiz yarın ne olacak? Hangi yol iş hayatımı olumlu hangi yol olumsuz etkileyecek? Yeni bir işe başlangıç yapıyorum çok mu kazanacağım yoksa iflas mı edeceğim? İçinde bulunduğum duygusal ilişkide hatalar Ne? Nasıl daha iyiye gider? Bitmelimi sonunu bile bile devam etmeli miyim? Yoksa kendime ben mi zarar veriyorum? Hayallerimin peşinden koşmalı mıyım, yüreğimin sesini mi dilemeliyim? Çocuğuma nasıl davranmalıyım? Sağlığım nasıl? Ailemle ilişkilerimde daha ne kadar pozitif olabilirim? Bunlara benzer onlarca soru kafamızı kurcalar ve biz bu sorunlara cevap verecek doğru yönlendirecek bir dosta ihtiyaç duyarız. İşte tarot un gizemli gücü burada devreye girer. Geleneksel felsefesi tam olarak budur. Kafanda cevap bulamadığın karanlıkta kalmış çelişkilerine ışık olmak merak ettiklerini aydınlatarak seni rahatlatmak… Tarot sembolik resimlerle dolu olan ve kehanette bulunmak için kullanılan kart destesidir. Tarota asla fal kartı olarak bakmayın asla kader belirlemez bulunduğu kehanetlerde sadece sana yön gösterir. Tam anlamıyla uyarıcıdır. Bu kült bilimle uğraşanlar bu sembollerden oluşan kartların mistik gücünün evrenin yasalarını anlamayı hedeflediğini düşünmüştür. İşin (ezoterik) harici tarafıyla uğraşanlar ise Tarot un fal açma ve kehanette bulunma sanatı olduğuna inanmıştık. Ama dediğim gibi Tarot fal değildir. Ona böyle bir inançla bakmak beklentilerini sadece hayal kırıklığına uğratmaktan başka işe yaramaz. Court de Göbel'in belirttiğine göre Tarot kartları ile eski Mısır'ın gizlemli sembolleri arasında bir bağ vardır. Kartlar Hiyerogliflik bir form altında yaradılışın özünü içermektedir. Avrupa'da ortaçağ boyunca var olan baskı ortamında gizlemli bilgilerin kılıfına uydurarak hak edenlere aktarılmasında tarot kartları da kullanılmıştır. Tarotun gizemli gücü yüzyıllardır merak edilen her soruya cevap veriyor. Yüzyıllardır yüz binlerce insan bu gizemli güçten faydalanıyor, bu dosta soru soruyor. Tarot sahibiyle arasında o Mistik bağı kurabilmişse gelişen her olayı tüm çıplaklığıyla açığa vurabilir. Önemli olan sorularına cevap arayan kişi ne beklediğini bilsin ve bu gizemli dostla doğru elde buluşsun. Tarot bakan ve baktıran duygu ve düşünceyle beslenen bu sistemi doğru olarak yürütebilir. Dediğim gibi Tarot doğru elde ise merak ettiğin her kehaneti içinde barındırır. Bakan ise kartların dili olup sana aktarır. Çünkü Tarot tüm kehanet gücünü bakanın sezgilerinden ve bakan kişi ile arasında kurduğu o gizemli bağdan alır.

SU VE KAHVE FALI

Su Bakımını diger fal türlerinden ayıran kısaca şunlardır: Su Bakımında kişi tarifi hatta isminin harflerini ve bazen isimleride melekler tarafından söylenir. Mekan tarifi, zamanlama en detaylı bir şekilde anlatılır. En kuvvetli fal çeşididir. KAHVE FALI Kahve falı oldukça eski ve son derece klasik bir kehanet yöntemidir. Başta Türkiye olmak üzere özellikle Müslüman ülkelerde çok geçerli bir fal şeklidir.

Kahve fincanı telvesinin oluşturduğu şekillere bakarak yorumlanır. Yorum çoğunlukla fal bakan kişinin içinden hissettikleri ile ağırlık kazanır. Bu nedenle kahve falına bakan kişi de çok önemlidir.

Tarotun Geçmişi

Eski Mısır büyülerinden başlayarak egzotik çingenelerin fallarıyla günümüze kadar taşınmış olan Tarot, bizim için en az sembolleri kadar bir muamma olarak kalmıştır.

Tarot destesinde 78 resimli kart bulunur. Kişisel araştırmanın komplike hali olan Tarot, bilgiye ulaşmak için kutsal bir yoldur. İnsan karakteri ve hayat tecrübesini yansıtır. Tarot kartlarından ilk 22 kart büyük arkana (major arcana=büyük gizem), kalan 56 kart ise küçük arkana olarak tanımlanır.

Gizemli büyük arkana'nın 22 kartını oluşturan çarpıcı imgelerde, eski dinlere ve eski öğretilere görsel göndermeler vardır. Bunlar, ruhu, enerjiyi, kişisel görünümü, sahip olduğumuz psikolojik düzenleyicileri, ve gelişme potansiyelimizi temsil eden kartlardan oluşur. Küçük arkana (minor arcana) ise dört seriden oluşur ve günümüzde kullanılan oyun kağıtlarının oluşturulmasında esinlenilen deste olarak kabul edilir. Bunlar, daha çok günlük sayılar ve mücadeleler, dış ilişkiler, başarılar ve diğer günlük aktiviteleri içerir.

YILDIZNAME

Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da temelde astroloji biliminin alanları ile uğraşır.

Yıldızname, adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi yada manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir. Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım ya da macunlarla tedavi şekli önerir. Ve işin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur.